www.wirtual.com.pl
B E Z P I E C Z N E   G Ó R Y   -   I   T Y   M O Ż E S Z   P O M Ó C
Smigło dla Tatr
Poprzednia strona  Następna strona


Bohus Fästning


Rycina Twierdzy W niewielkiej odległości na północ od Göteborga w miejscowości Kungälv znajdują się ruiny zamku Bohus Fästning. Twierdza ta, pochodząca z XIV wieku była najważniejszym norweskim obiektem na granicy do roku 1658. Ten zabytek również polecam miłośnikom twierdz wszelakich. Dla zachęty dodać mogę, że po ponad godzinie myszkowania wciąż odkrywaliśmy ścieżki, którymi jeszcze nie szliśmy.
Wieża nad twierdzą Nie opuściliśmy oczywiście wspięcia się na wieżę - ale z racji niezbyt dużej wysokości widoki nie były zbyt interesujące.
Dziedziniec główny

Dodatkowymi atrakcjami był odbywający się na dziedzińcu ciągły festiwal (na początku był to zespół grający jakąś formę jazz'u, potem na estradzie pojawiło się Hare - Hare ...).
Tu był kiedyś kościół ...
Drugi dziedziniec Gdy zeszliśmy na drugi dziedziniec (? - tak to coś wyglądało, ale praktycznie w całości było wypełnione stawem) do naszych uszu dobiegła dość dziwna melodia. Idąc za nią weszliśmy do jednej z zachowanych sal, w której swoją instalację prezentował lokalny muzyk. Piszę "instalację", bowiem składało się to z różnej wielkości butelek, glinianych bębenków, rur wyglądających jak przewody wentylacyjne i temu podobnych dziwolągów, całość podpięta do komputera sterującego uderzeniami młoteczków, gwizdków itp. Widziałem w Krakowie w trakcie Festiwalu Młodej Kultury Chołonieckiego "malującego" muzykę, ale coś takiego spotkałem po raz pierwszy.

Oczekuję na uwagi.

Na początek  
Poprzednia strona  Następna strona


Copyright 1998-2004 Weronika i Grzegorz Sowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie jakichkolwiek elementów strony (tekst, zdjęcia) bez zgody autorów ZABRONIONE.
Wykorzystywanie adresów e-mail do celów marketingowych zabronione.
Ostatnia modyfikacja serwisu: grudzień 2004