www.wirtual.com.pl
B E Z P I E C Z N E   G Ó R Y   -   I   T Y   M O Ż E S Z   P O M Ó C
Smigło dla Tatr
Poprzednia strona  Następna strona


Pojezierze: Lahti i Lappeenranta

Lahti - skocznie narciarskie Lahti - skocznie narciarskie
Lahti stanowi ważny międzynarodowy ośrodek sportów zimowych. Nad miastem górują trzy olbrzymie skocznie narciarskie, a z platformy obserwacyjnej na szczycie największej z nich, można podziwiać lasy i jeziora ciągnące się w nieskończoność. U stóp największej skoczni znajduje się ... basen pływacki, który w zimie zamarza i jest używany jako miejsce lądowania skoczków.
Same skocznie nie sa ani trochę podobne do "naszych" zakopiańskich. Wybudowane w płaskim (stosunkowo) terenie widoczne są już z daleka. Na zewnątrz obok wejścia do windy na największą umieszczona jest tablica pamiątkowa z imionami skoczków wygrywających organizowane tutaj mistrzostwa świata. Jest tam też imię Stanisława Marusarza który właśnie w Lahti zdobył w 1938 roku tytuł wicemistrza świata.

Lappeenranta - port Do Lappeenranty jechaliśmy zachęceni wzmianką w przewodniku o znajdującej się tu kamiennej fortecy. Okazał się niewypałem, a w pewnym momencie nawet myśleliśmy, że nie możemy jej znaleźć, bo któż by pomyślał, że ten nieciekawy kawałek muru to to. Ale za to w porcie, gdzie toczy się całe życie towarzyskie i jako jedyny tętni życiem w tej sennej mieścinie, zjedliśmy jeden z tutejszych specjałów - pasztecik vetyja. Naprawdę przepyszny a'la hamburger.

Oczekuję na uwagi.

Na początek  
Poprzednia strona  Następna strona


Copyright 1998-2004 Weronika i Grzegorz Sowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie jakichkolwiek elementów strony (tekst, zdjęcia) bez zgody autorów ZABRONIONE.
Wykorzystywanie adresów e-mail do celów marketingowych zabronione.
Ostatnia modyfikacja serwisu: grudzień 2004